A VÍZ EREJE a lélek bölcsessége

Parapszichológia vagy alkímia?


avizereje.naoweb.hu kép

Kapcsolat

kovottiliajohanna@gmail.com e-mail címen

Megosztó gombok
Megosztás

 

A LÉT ELEMEI
LEVEGŐ, TŰZ, VÍZ, FÖLD

 

avizereje.nanoweb.hu kép

 

Az elemekkel kapcsolatban nagyon sok ismeretet, gondolatot lehetne összegyűjteni, de ezek részben megtalálhatók más írásokban, weboldalakon, másrészt ezen oldal terjedelme véges, így igyekszem a saját meglátásaimmal kiegészíteni azokat.

A lételemek a magasabb intelligencia alsóbbrendű energiáinak tekinthetők. Az alábbi gondolatok - remélem - kellően megvilágítják ezt a kijelentést.

"Minden kornak és kultúrának megvolt (és van) a maga sajátos elképzelése, filozófiája a világ teremtéséről, keletkezéséről, amelyekben elvi hasonlóságokat fedezhetünk fel. Ugyanígy, minden vallás gyökere, alapja is egy: a nehezen felfogható, megérthető élet és lét, valamint a folyamatos fejlődés-változás kérdései. Az eltéréseket az elszigetelt földrészeken kialakult sajátságos felfogások és értelmezések adják, melyeket átszíneznek a koronként változó emberi, társadalmi szokások, megnyilvánulások, helyi hagyományok és a tapasztalat.

A legszembetűnőbb, hogy mindegyik a gondolatra helyezi a hangsúlyt:

♦ Sir James Jeans modern véleménye szerint: „A világ egyre inkább kezd hasonlítani egy nagy gondolathoz, mintsem egy géphez.(James Jeans  (1877)  angol fizikus: a gázelmélet és a kozmológia megalapítója.)

♦ A Biblia teremtéselméletét azt hiszem, sokan ismerik, melynek lényege: „Isten vala az Ige... És az Ige testté lőn”

♦ Plotinosz, az utolsó nagy görög filozófus így képzelte el az élet kialakulását és fejlődését: „az ősvaló sugározza ki a saját mását, ez sugározza ki a létet és így tovább. Úgyhogy az ősvalóból származó valók hanyatló tökéletességű fokozatot mutatnak, mely végül a nemlétbe süllyed. Az ősvaló első alkotása a nous, a gondolkodás, a legfőbb lét. Az ebben létező valók az eszmék. A nous hozza létre a lelket, az teremt egy újabb lelket, mely az érzéki világgal van kapcsolatban. A lélek feladata az érzéki világon való felülemelkedés.” (Plotinos (Kr.u. 205-270) Az utolsó nagy görög filozófus Az újplatonikus iskola megalapítója.)

♦ Hermész Triszmegisztosz (Hermész Triszmegisztosz ókori egyiptomi-görög isten, Zeusz és Maja fia. Triszmegisztosz jelentése: háromszor nagy) tizenhárom pontban, ún. tézisben foglalta össze és jegyezte fel a világ keletkezésének és működésének elméletét zöld, keleti korundból készült táblára. Tabula smaragdina néven ismerjük:

1. Való, hazugság nélkül, biztos és igaz.

2. Az, ami lenn van, ugyanaz, mint ami fenn van, és ami fenn van, ugyanaz, mint ami lenn van. Így érted meg az egyetlen csodát.

3. És ahogy minden dolog az Egytől származott, az Egy gondolatból, úgy elfogadva azt, lett minden teremtett dolog.

4Apja a Nap, anyja a Hold.

5. A szél hordozta méhében.

6. Dajkája a föld.

7. Ez a világ anyagának forrása.

8. Ereje tökéletes, ha a földbe visszafordul.

9. Válaszd el a földet a tűztől, a durvát a finomtól, gyengéden, hozzáértéssel.

10. A földről az égbe száll, aztán pedig a földre, befogadja a magasabb és az alacsonyabb erőket. Így éred el a világ legnagyobb dicsőségét. Ettől kezdve menekül előled minden sötétség.

11. Ez a nagy erő erejének ereje: mert minden légneműt legyőz, és minden szilárdat áthat...

12. Így teremtették a világot.

13.  Annak, ami ezt a módszert követi, eredménye csodálatos lesz.

14. Azért hívnak Hermész Triszmegisztosznak, mert a világtudásának három része a birtokomban van.

15. Amit a Nap műveleteiről mondtam, befejeztem. (Hamvas Béla fordítása)

Ezek az elméletek ezen a legrégebbi ponton összekapcsolhatók a keleti filozófiával, miszerint a világot az őselemek alakítják és tartják működésben azok logikus egymásra hatása által. Ez a négy elem: levegő, tűz, víz, föld, és mind a négy az éterbe merül. Az éter az űr anyaga, az „űr vize”, az élet folyója, amely különféle energiákból tevődik össze. Amiből minden lehet. (A kínai filozófia szerint az elemek: tűz, víz, fém, föld és fa vagy szél. A levegő elemnek megfeleltethető a fa, az éternek a fém elem.) Az elemek a legfelsőbb intelligencia alsóbbrendű energiáinak tekinthetők. Ezek a lételemek. Ezt a filozófiát érthetőnek és helytállónak találhatjuk, ha elgondolkodunk felette. Mit is mond Hermész (leegyszerűsítve)?

3. És, ahogy minden dolog az Egytől származott, az Egy gondolatból, úgy elfogadva azt, lett minden teremtett dolog. Az Egytől származott, akit nevezhetünk Istennek. Az Egy gondolatból. Isten vala az Ige – mondja a Biblia. Az ősvaló első alkotása a nous, a gondolkodás, a legfőbb lét – mondja Plotinosz.

4Apja a Nap.

A Nap a Szellem, a fény, a szikra, a szellemi tűz, elme: gondolat és akarat.

(levegő)

Anyja a Hold.

A víz (elem): az érzelem, a vágy, a szándék. A gondolat és érzelem a léleknek, a tudatnak a létrehozói. Ahogy a Hold a Nap fényét, úgy tükrözi vissza az érzelem a gondolatot.

5. A szél hordozta méhében.

A szél a levegő elem. A lélek (szellemi aspektusa a gondolat.) Mindenütt ott van, mindenhova eljut. Korlátlan és szabad.

6. Dajkája a Föld. A föld/elem/ a HIT, a bizonyosság, a VAN. A szeretetből fakadó vággyal (víz) átitatott termékeny földben, a hit által, a szellemtől ösztönzött Lélek életre kel. A lét (és minden egyéb) a vágy, az akarat és a hit által válik földi életté, anyaggá, bizonysággá. Azaz: a megvalósulásra ösztönző gondolat és az érzelemből kelt vágy, a megvalósulásba vetett hit által kel életre. S elfogadva azt (elfogadás = hit) lett minden teremtett dolog.

7. Ez a világ anyagának forrása.

Az éter a világűr anyaga, a kozmikus elemi anyag vagy energia. Hol hullám, hol részecske. A megfigyelés szerint.* Mi más a megfigyelő tapasztalata, ha nem hit. Konstatálása annak, hogy van, hogy anyaggá vált, létrejött. (*Lásd:Heisenberg-féle határozatlansági reláció)

8. Ereje tökéletes, ha a földbe visszafordul.

A halhatatlan (éteri) lélek az anyagba merülve megnyilvánul. Láthatóvá lesz.

9. Válaszd el a földet a tűztől, a durvát a finomtól, gyengéden, hozzáértéssel.

Válaszd el a lelket az anyagi testtől, a durvát a finomtól, a hitet az akarattól. Tedd ezt gyengéden, hozzáértéssel, megértéssel (tudással és hittel), nem akarattal, durván. Ne ragaszkodj az anyaghoz, a testhez. Az ember több mint anyagi test. A lélek szabad, a test nehéz, kötött. Az akarat köti. (Ne ragaszkodj a földi léthez, ha tested már nem alkalmas a lélek hordozására.)

10.  A földről az égbe száll, aztán pedig a földre. Befogadja a magasabb és az alacsonyabb erőket. Így éred el a világ legnagyobb dicsőségét. Ettől kezdve menekül előled minden sötétség.

A lélek a halál által megszabadul az anyag kötöttségétől. Felemelkedik (az égbe száll), befogadja a magasabb szellemi erőket, majd egy magasabb szinten, visszafordulva az anyagi világba befogadja az alacsonyabb érzelmi erőket. Mindaddig ismételve és fejlődve, míg eléri a tökéletes szellemi szintet. Összhangba kerül mindennel, és nem lesz számára akadály. Így szerzi meg a nagy erőt. Mindezek, megértését, tudását

11. Ez a nagy erő erejének ereje: mert minden légneműt legyőz, és minden szilárdat áthat.

Ez a lélek ereje. A víz a lélek fizikai „megfelelője”, analógiája. Természete az érzelem. Ég és föld (gondolat és hit) között keletkezik. Lehull a földre, táplálja az életet, majd kivonja magát belőle és felszáll. Másfajta információkat, energiákat befogadva visszatér a földre. A lélek és a víz számára nincs akadály, mindent tudó és mindenható. Átitat mindent. Benne van minden információ és lehetőség. Ez a víz ereje, s a lélek bölcsessége. A víz: szellem, érzelem és az ebből fakadó Tudat. A lélek: szellem, érzelem és Lét-tudat. Az egyéni lélek: szellem, érzelem, Én-tudat." (A víz ereje a lélek bölcsessége)

"A gondolatot (levegő) a vágy (víz) irányítja, az akarat (tűz) serkenti és a hit (föld) által válik létezővé. Ez éltet bennünket. Az egyensúly törvénye biztosítja a harmóniát. Az elemek összhangja, helyes egyensúlya, harmóniája: szellem/levegő, érzelem/víz, akarat/tűz és hit/föld egysége a folyékony fény.

 

avizereje.nanoweb.hu kép

Az elemek egybeolvadása a negyedik dimenzió = a folyékonyság, a változékonyság. A teljesség és tökéletesség állapota, amikor minden lehetséges. Térbeli megjelenési formája a gömb. A gömbbe minden más forma (pont, vonal, minden sík- és téridom) beleírható. A gömb a pont egyenlő kiterjedése minden irányban. Az elemek (anyagok) természetes módon gömbformát vesznek fel, mint pl. a higany, a víz. A sejtek alakja is gömb. A körülmények hatására változnak, torzulnak, de a torzító hatás megszűnése után újból gömbformára törekszenek. Könnyebben megérthetjük mindezt, ha megvizsgáljuk az elemeket." (A víz ereje a lélek bölcsessége)

"Az elemek egymásra hatása állandó folyamat. Hol gyengítik, hol kioltják (semlegesítik), hol erősítik egymást, hol egyensúlyban, összhangban vannak. Ha bárhol felborul az egyensúly, a harmónia sérül, torzul: a sok tűz (logika, akarás) levegővé változtatja, felszárítja a vizet (kiégeti az érzelmeket), felégeti a földet (a logika elnyomja a hitet). A túl sok víz (érzelem) eloltja a tüzet (józan észt és az akaratot), a tűz támasztó elve nem tud érvényesülni. Elárasztja, megrontja a földet (gyengül a hit). Mind a három hatással van az éterre, megváltoztatja azt. A túl sok tűz vagy túl sok víz egyformán elemészti az anyagi életeket. Elvész a föld, a hit. Csak a lebontó elv érvényesül. A föld, a hit hiánya miatt elvész a bizonyosság, a biztonság. Fellép a kétség, a kettősség. A tűz (logika, akarat, egó) vagy a víz (érzés, érzelem) az úr. Ha kialszik a tűz, kialszik a fény, eláraszt a víz. Ha csak a tűz lobog, amit az elme száraz logikája (túl sok gondolat és akarat) táplál, elvész az érzelem, az érzékenység. Bárhol következik be az egyensúlyvesztés, hatása a természet minden szintjén érvényesül. Az embert a kételkedés több irányban billentheti ki az egyensúlyból. Helyes értelemben nyitottabbá válok valami új megtapasztalására, megismerésére, megértésére. De okozhat félelmet is az újtól. Okozhat bizalom-önbizalom hiányt a saját és mások képességét illetően. Ez esetben elbizonytalanít és bezárja a kaput a lehetőség, a megismerés előtt. Ebből nem könnyű megtalálni a kiutat, mert a félelem visszatart. Az előző is járhat nehézségekkel, de van bátorságom felvállalni, és ettől könnyűvé válik.

Nagyon fontos a helyes irány és a helyes mérték. Az egyensúly elérése hosszú út. Megtartásához tudásra és hitre, bizalomra van szükség. A kételkedés a hit hiánya. Az egyensúlyt a kételkedés bontja meg. Ebből az ősmagból jön létre minden.

 

Földi lét/ élet:      szellem      lélek      test

Ezt kifejező elemek:   levegő    víz     föld

Az elemeknek megfeleltethető szellemi megnyilatkozás:  értelem    érzelem    hit

Érzékelhető megnyilatkozás:

ért(ő)elem   érz(ő)elem  él(ő)elem

Az elemek kifejeződése:

szellemi       lelki               testi

levegő (fa):        szellemi-         lét, élet            elme                                 energia          változás           gondolat

Víz:                   tudat            lelkierő              érzékelés       .            vágy, szándék      érzelem               érzés

Tűz:             öntudat               akarat,                 logika                        gondolkodás          lobogás               agy

Éter, fém:        szellemi-        érzelmi-               finom-                       . tudatosság        tudatosság          anyag

Föld:           hit, elfogadás      személyiség      anyag                        szellemi én            érzelmi én        testtudat

Természeti elv és hatás:

Levegő:          lét elv            élet vágy     megnyilvánulás

Tűz:     erő, fény    akarat, öntudat    támasztás-lebontás           világos-sötét      meleg-hideg       lángolás-kialvás

Víz:              ritmus,       vágy               befogadás  -   .                 ciklikusság       szeretet            kiáradás

Éter:    vonzás-taszítás   éltető erő     elemekből létrejött hullám természet    életenergia       elemi életek

Föld:          élet              bizalom            megnyilvánulás                  önmegismerés    tapasztalás         fizikai lét

Az elemek a sík szempontjából:

Síkok:

mentális/szellemi    asztrális/érzelmi        földi/anyagi

Eleme   evegő (tűz+ víz)   víz (levegő + hit)          föld (hit)

Anyaga:     nem anyagi       finom anyagi        sűrű                            tiszta energia         éteri               anyagi

Megjelenése:

hullámtermészet,    részecsketudat    részecskék            elektromosság         tudatállapot        sűrű halmaza

..................................................................................................."  (A víz ereje a lélek bölcsessége)

 

"II. Összefüggések az elemek és a vírusok, baktériumok, férgek, rovarok léte, valamint a tulajdonságok között

 

Meg kell vizsgálni és érteni a vírusok, baktériumok, férgek, rovarok létét az elemek és az érzelmek, gondolatok, emberi tulajdonságok összefüggésében, mint ok-okozat.

II. 1. Baktériumok, vírusok

(Nanométeres nagyságrendű, nukleinsavból és fehérjéből álló abszolút sejtparaziták,  melyek a gazdasejttel termeltetik újra magukat. Feltehetőleg az evolúció során a különböző sejtek örökítő-anyagából kiszakadt részletek, melyek bizonyos önállóságra tettek szert. (Alapismereti Kislexikon)

a) Az ember hozza létre a negatív (víz jellegű) érzelmeivel: félelem (pl. betegségtől), aggódás, szorongás, halogatás, érzelmi tisztátalanság.

b) Az emberi gondolkodás és viselkedés hatásai módosítják és befolyásolják ezek tulajdonságait. A durva, mogorva emberi természet és viselkedés például ezen a szinten a mutációt segíti elő. Az arrogancia erősíti a mutációt. Új, vad és kegyetlen hatású törzsek alakulnak ki (tűzelem-többlet).

II. 2. Férgek

A férgeket mi hívjuk létre a negatív tulajdonságainkkal. Ide tartozó tulajdonságok: alattomosság (tűzelem), rágódó természet, aljasság, bizonytalanság, hitetlenség (földelem), renyheség, becstelenség, erkölcstelenség (vízelem).

II. 3. Rovarvilág

Negatív érzelmeinkből és tulajdonságainkból fakadó negatív reakcióinkat tükrözik vissza a rovarok. Mi tápláljuk a gyengeségünkből (vízelem), félelmeinkből (atkák /vízelem/), tiszteletlenségünkből (légy /tűzelem/), szertelenségeinkből (hangyák /tűzelem/), kapzsiságunkból (darazsak, sáskák /tűzelem/) fakadó helytelen gondolatainkkal (levegőelem). A helytelen gondolatokból durva, arrogáns viselkedés fakad, amely káoszt okoz. A harcias típusú rovaroknál (hangyák, darazsak) a durvaságot, vadságot erősíti. Hatása hullámokban is jelentkezik, olyankor felbolydulnak, támadóak (sáskajárás). Az elutasítás, elfogadás hiánya a rovarok bizonyos fajaira negatív hatással van, ellenségeskedést szül. Megtámadják egymást. A harcos típusúaknak megnő az aktivitásuk. A hangya elkábul, de a szarvasbogár aktívvá válik. Sokan vannak, nyüzsögnek, összegyűlnek. Bogárinvázió. Ahol sok a feszültség, ott sokkal több bogár van, odagyűlnek. Mindenhol sok van, mintha megsokszorozódnának. Szaporodnak. Leginkább a kitinpáncélos rovarokat erősíti. A legjobban a csótányfélékre hat. Erősödnek, szaporodnak az ilyen emberi környezetben.

Nagyon fontos ebből a szempontból, hogy a bebábozódás, illetve a vegetációs időszakban milyen hatások érik a bogarakat. Ezek a hatások változtatják meg őket, ezt tükrözik vissza az aktív időszakban az emberre. Ez egy misztikus, nehezen tetten érhető, de létező hatás.

Néhány alkalommal a fürdőszobában, fürdőkádban (kertes ház) reggelente sok szöcskére hasonlító apró zöld bogarat találtam. Olyanokat, mint a késő nyári estéken a fényre gyűlő kis bogarak. Nem szokásom bármely élőlény elpusztítása, bogár eltaposása, de most furcsa, ellentmondásos késztetést éreztem. Úgy éreztem, hogy most a halálukkal felszabadítom őket. Furdalt a lelkiismeret és a kíváncsiság is, ezért a már ismert módon a „kosárba raktam” ezt a problémát. Kiderült, hogy valóban megszabadítottam őket a bogárléttől. Nagyon félénk emberek voltak korábban, akik az életet teherként élték meg, akik attól féltek, hogy idegen kezűségtől halnak meg. Azért választották ezt a létformát, hogy elbújhassanak.

A félelmük most mégis realizálódott, mintegy a saját kérésükre. Érzéseik hatottak rám. Megtapasztalták, hogy a bogárlét sem volt kevésbé félelmetes, és a félelmet ők maguk generálták. E történetben fizikai szinten tetten érhető a félelem és a víz kapcsolata.

II. 4. Ide tartoznak még az állatok egyes, a rovarokhoz, férgekhez közel álló fajai: hüllők, kétéltűek, puhatestűek.

a) Hüllők (kígyók, gyíkok). Ide tartozó tulajdonságok: képmutatás (víz elem), kétszínűség (vízelem), megalázkodás (vízelem), hiúság (tűzelem), elhidegülés (tűzelem). A durvaság hatása ezen a szinten hullámokban jelentkezik egyéb tényezőkhöz kapcsolódva.

b) Kétéltűek (békák, rákok). Átalakulás, átváltozás.

Az emberi tulajdonságok, a személyiség átalakulását tükrözik vissza.

─ békák: mártíromság (vízelem), önsajnálat (vízelem)→ fásultság (tűzelem)

─ rákok: menekülés (vízelem), meghátrálás (zelem)→ támadás (tűzelem)

c) Puhatestűek (csigák, kagylók). Ide tartozó tulajdonságok: békétlenség (tűzelem), magány (tűzelem)→ visszahúzódás (vízelem), puhányság (zelem), önsajnálat (vízelem). A tüzes természetből vizes vagy megfordítva.

II. 5. Egyes halfajták: puhányság (ponty /vízelem/)→ kapzsiság (ragadozó halak /tűzelem/) A puhányság átmenetet, hidat képez a növények világához." (A víz ereje a lélek bölcsessége)

 

Érzelmi és gondolati környezetszennyezés (Interjúrészletek)

Az alábbi részleteken keresztül láthatunk példát arra, hogyan hatnak érzelmeink a környezetre, az időjárásra, idéznek elő természeti katasztrófát.

„... Lúdbőrös érzésem van. A vízen apró fodrozódás, mintha az is lúdbőrös lenne. Most egy vízoszlop emelkedik. Mintha egy tó nagyságú víz lenne oszloppá, olyan széles. A víz magasabb, mint én. Sötét színű. A só hatására a víz mintha eltűnne, visszahúzódna. Most a só lehull a porba, és a víz visszaemelkedik... A só feloldódott, a víz most már a mederben marad. A víz most világoskék, tejszerű, nem átlátszó. Most úgy érzem, mintha valaki megfogná a kezem és húzza, húzza a kezem. Egy fiatalember az. A távolban mutat valamit. A tó partján mintha régi vár vagy ház lenne. Most egy négy év körüli kisfiút látok. Az anyukájához szaladt. Most látom – talán román – népviseletben az apukát és egy csomó embert. Belefulladtak a vízbe, valami Maros nevű helységben – nem értem jól. Árvíz volt, sok eső esett, a föld megcsúszott.  A víz nagyon sötét, foltos... Most szép tisztának látom, de olyan, mintha tükör lenne, ahogy belenyújtom az ujjam. A só beborítja az egész felületet. Ott olvadt el leghamarabb, ahol belenyúltam. Közben felnéztem az égre. Sötét felhők gyülekeznek. Aranyszegélyűek, mintha sütne rá a Nap, de nem tudja átvilágítani, csak a széleit. Most megint sötét a víz, mintha a felhők miatt lenne sötét... A kisfiú ismeri a nagy társaságot. Család, rokonok. Fél, nem mondja meg a nevét. Nem tőlük fél. Egy férfi nézi őt a másik oldalon. A gyerek nem ismeri fel, valami homályos érzés... A férfi játszott vele, megpaskolta, szerette... Most mégis fél tőle.... (Felvilágosítom őket arról, hogy halottak. A férfit kérdezgetem.)

─ Miért fél öntől a gyerek?

─ Én vagyok az apja. Agresszív voltam, néha durván szóltam a családhoz, ezért váltunk el. A gyerek az anyjánál maradt, Kiskőrösön. Másfél éves volt. Nem látogattam őket.

─ A kisfiú és a többiek, hogy haltak meg?

─ A kisfiú a nagy vízben megfulladt, árvíz volt. Az a sok ember, falubeliek, kiskőrösiek. Megkerestem a családot, azért vagyok most itt.

Más emberek is jelen voltak, akik más időben és más helyen haltak meg. Vagy kétszáz ember. Miután mindannyian megértették a helyzetüket, a megbocsátásukat kértem. Sokuknak könnybe lábadt a szeme, amikor meglátták, megértették tetteik, majd a megbocsátás eredményét. Most szépek, békések. Eltöprengenek a saját és mások életén. Komolyak, felelősségteljesek. Arra kértem őket, nézze meg ki-ki saját magát, adott-e át valami rossz érzést, szokást az élőknek. És ha igen, az hogy hatott az élő személyekre. Valaki a tömegből ijedten megkérdezte: „miért, látta valaki?” Egy férfi odament a fiamhoz és átölelte. Két éve van vele és rossz irányban befolyásolta. Másvalakik:

Sört, pálinkát. Egy doboz cigit. Egy rossz érzést. Horkolást. Valaki szégyenkezve, sajnálkozva elmondta, hogy meghalt miatta az élő személy. Ő volt feszült és ezt a feszültséget adta át az élőnek, amikor az át akart menni az úton. Ezzel elvonta a figyelmét, és az élőt elütötte egy autó.

─ Mi a véleményük a sok vízről és arról, hogy fekete, szennyezett?

─ Sok eső van. A bányában fúrnak, alagutat ásnak, légkalapáccsal fúrnak, ártanak a Földnek, rongálják a természetet. Mindent beleborogatnak a vízbe, hogy maradjon így tiszta? Senki sem tisztítja, csak szennyezi, akár turista akár gyár.

─ Mit gondolnak, az érzelmek nem befolyásolják, alakítják?

─ Háborgott a víz. Pont úgy, mint mi – mondják elgondolkodva. Igen, van köze az érzelemhez.

─ És mitől fekete? 

─ Emberek állnak a víz egyik-másik partján. Átkiabálnak mindenfélét egymásnak, és ettől a feszültségtől, haragtól, gyűlölettől egyre sötétebb a víz színe. Egyre magasabb a víz, a harag megemeli a vízszintet. Ugyanazon ügyért küzdő két ember, két tábor haragot táplál egymás iránt, pedig közös a cél, a feladat. Egyéni kis probléma miatt a közös célt veszni hagyják.

─ Képes árvizet is okozni?

─ Persze! Inkább, mint a légkalapács. Ha az emberek megértenék egymást nem lennének lelki viharok, és nem borulna fel a természet rendje sem...

─ Ahogy most nézem, azt látom, hogy a teteje a víznek tiszta, de sűrű, koszos, olajos víz bugyog fel a nád között.

─ Mitől ilyen a föld?

─ Egy szeméttelepet látok. Mindent odaborogatnak. Teherautóból csöpög az olaj. Vegyi anyagok ömlenek a folyóba. Elpusztulnak a növények és a vízben élő állatok. Eliszaposodik, és kinő a nád ott is, ahol eddig tiszta vizű patak vagy folyó volt.

─ A nádat kérdezem: hogy érzi magát? Tudok-e segíteni?

─ Te egyedül? Ha tudsz, segíts? ─ a hang kétkedő és szinte gúnyos.

─ Őriz-e rossz érzelmeket ─ kérdezem a nádat.

─ Igen, valami fájdalomfélét, mikor egy ember kivágja. Haragot, amikor ő, mint nád érzékeli, hogy a környezetében szennyezik a vizet, és ő ott van, de tehetetlen.

─ Ez a nád, vagy valaki?

─ Igen, valakik! Sokan! Mi is vigyáztunk a környezetre, környezetvédők voltunk.

─ És mit tudtak tenni?

─ Viccelsz? A gyárak ellen? Semmit. Tüntetés a környezet megóvásáért, plakátok, transzparensek, ennyivel nem lehet tiszta világot teremteni! Kevés a pénz, a lehetőség. Látom a parlagfüves plakátot ─ mondja partnerem. Azon ők is csak mosolyognak. Azt is ki fogják irtani ─ jegyzik meg cinikusan.

─ Kérem önöket, bocsássanak meg mindenkinek, akik ártottak Önöknek. És bocsássák meg saját maguknak is a tehetetlenségüket és minden egyebet.

─ Amit a Földdel tesznek az emberek, azt nem lehet elintézni csak így, egy bocsánattal!

─ Kérem, tegyék meg, próbálják meg. Gondolják végig a saját életüket, életeiket, és nézzék meg azt is, hogy önök vétettek-e valaki ellen, önmaguk ellen, a környezet ellen!

─ Hát, igen. Megtettük. A tehetetlenség, a harag, a felháborodás maga is környezetszennyezés. Nincsenek „csak áldozatok”. Az emberek lustasága, nemtörődömsége, nem tudása és a negatív cselekedetek szintén azok. Az elkeseredés, a tehetetlenség ártó akadály. Ha ezt korábban mindenki tudta volna, másképp tettek volna. Most úgy érzik, lelki békét, tudást, bölcsességet nyertek, hogy ne kövessék el ugyanazt a hibát. Úgy érzik, most szinte minden helyzetben éreznék az erőt. Ők eddig is próbáltak tenni, de kevés sikerrel. El lehet indítani egy folyamatot, de mielőtt elérne bárhova, megáll, mert a többséget nem érdekli, nem figyel. Nem gondolkodik el, nem áll meg egy pillanatra. Azt várják, hogy majd valaki megmenti őket. Valaki más. Menekülnek azzal, hogy vásárolnak, birtokolnak. A szeretethiány elől menekülnek. A gondolkodásmódon kell változtatni, és a jövő változhat!." (A víz ereje a lélek bölcsessége)

 

avizereje.nanoweb.hu kép

Ez a felvétel vajon vizet, vagy levegőt (égboltot) ábrázol?

Az egyes elemekről bővebben a következő oldalakon.

 

 

 

A gondolkodásmódon kell változtatni, és a jövő változhat!

Hiszem, hogy új korszak kezdődik, és nem csak számomra.

Hozzászólás



© Minden jog fenntartva.