A VÍZ EREJE a lélek bölcsessége

Parapszichológia vagy alkímia?


avizereje.naoweb.hu kép

Elérési lehetőség:

kovottiliajohanna@gmail.com e-mail címen

Megosztó gombok
Megosztás

.

PARAPSZICHOLÓGIA és ALKÍMIA

 

 

avizereje.nanoweb.hu kép

 

 

A parapszichológia értelmezése

 

A pszichológia, más néven lélektan, a lexikon szerint: "lelki jelenségekkel foglalkozó tudomány. Módszere az introspekció (önvizsgálat) és a pszichofizikai (kísérleti lélektan), melynek határai azonban korlátozottak. Tárgya szerint általános-, gyermek-, tömeg-, nép- lélektan."

Az orvosi pszichológia a gyakorlatban az ember lelki eredetűnek vélt  problémáival  foglalkozik.

A parapszichológia a gyakorlatban általában az ember rejtett képességeivel és a viselkedésének, betegségeinek rejtett, azaz orvosilag nem magyarázható okait, összefüggéseit, megoldásának lehetőségeit vizsgálja.

Módszerei között megtalálhatjuk az asztrológiát, numerológiát (számmisztikát), tenyér-elemzést stb. A modernebb extrapszichológiát, távol-keleti gyógyító terápiákat, bioenergetikai módszereket és új, korábban nem ismert összefüggéseken alapuló technikai módszereket is, mint pl. a biorezonancia, vagy a radionika.

A parapszichológia görög szó. A "Révai Kis Lexikona" meghatározása szerint: a természetfölötti erők által létrehozottnak vélt jelenségekkel foglalkozó tudomány.

Mit tekinthetünk természetfölöttinek?

Ugyanez a lexikon ezt írja róla: latinul supernaturale. A katolikus teológiában Istennek olyan ajándéka vagy működése, mely adott esetben az isteni mindenhatóság közvetlen megnyilatkozása lehet ugyan, de más körülmények közt a teremtmény természetes erői által is létrehozható. A csoda magyarázatoknál nyer sokszor alkalmazást ez a kifejezés.

És mit tart természetfölöttinek a tudomány? Amit az anyagelvű természettudományok eddig megismertek és módszereikkel leírtak az természetes. Amit nem ismer, arra legszívesebben azt mondja, hogy "ilyen nincs". A legtöbb ember is így gondolja. Csak azt tartja létezőnek ami látható, hallható, tapintható, érzékszerveinkkel érzékelhető, és tudományosan magyarázható. Nem hiszi például, hogy van telepátia, nem hiszi, hogy a halállal nem ér véget az ember léte stb. Sejt valamit, de mert nem ismeri fél tőle és inkább tagadja. A vallásos ember pedig csodának és Istennek tulajdonítja.

Az ezotéria általában (és én, mint parapszichológus) elfogadja és kevés ezoterikus talán tudja is, mi a természetfölötti. Azt létezőnek tekinti és a "rejtett" és "okkult" szavakkal fejezi ki. És az, ami rejtett, vajon nem a természet része? És nem a természet erői és a teremtmények természetes erői, képességei hozzák-e létre? Itt van például egy csodaszép sárga rózsa. De miért ilyen? És mitől sárga? Anyagi szinten megmagyarázzuk, hogy a gének, meg a sárga festékanyag stb. De, hogyan alakulnak ki a gének, és miért "választotta", hozta létre a rózsa éppen a sárga és nem a piros festékanyagot? Hát ez az, ami rejtett.

Tudás és szabadság helyett az anyag fogságában vergődünk. Értetlenül állunk a szokatlan jelenségek előtt. Azokat természetfölöttinek, csodának tituláljuk. Ma már eljutottunk a paranormális kifejezésig, amivel részben elismerjük, részben tagadjuk, hogy ezek normálisak. Azonban még mindig látszólagosnak, ellentmondásosnak, sokszor félelmetesnek tartjuk. Para jelenségnek, paranormális képességnek, különösnek és különlegesnek, vagyis nem mindenki által érzékelhető, nem mindenki által gyakorolható, fejleszthető képességnek hisszük.

Véleményem és tapasztalatom szerint tévedünk. Valamikor rendelkeztünk ilyen képességekkel, akarom mondani tudatosan használtuk is, de megváltozott gondolkodásmódunk, tevékenységeink következtében elhaltak, elcsökevényesedtek. Hitetlenségeink hiányos tudásunkból fakadnak. Helytelen azt gondolni vagy mondani, hogy amit nem ismerünk az nincs. Az csak számunkra nincs. Néhányszáz évvel ezelőtt például azt mondtuk volna, hogy nincs, nem létezhet olyan, mint számítógép, internet, rádiótelefon, klónozás, vagy génsebészet, mert ezek a fogalmak (gondolat) még nem merültek fel, a vágy (érzelem) még nem hívta létre, és az ember (anyagi) nem rakta össze, pedig a lehetőség akkor is megvolt. A telefon, a rádió, televízió, rádiótelefon éppen a telepatikus képességek és tevékenységek fizikális leképezése.

Azt készséggel elfogadjuk, hogy egy eszköz, amit az emberi elme talált ki, sugározhat jeleket (hullámokat), amiket nem érzékelünk, és egy másik eszköz felfogja és hallható, látható jellé alakítja, de azt kevesen fogadják el, hogy ugyanaz az elme eszköz nélkül is képes e jelek továbbítására és felfogására. Hitetlenkedve fogadjuk a telepátia, telekinézis stb. jelenségeit. Elménk egyébként ezeket tudásunktól vagy véleményünktől függetlenül is végzi, legfeljebb nem tudunk, vagy nem akarunk tudomást venni róla. A törvényszerűségek nem változtak, csak ismertté váltak. A tudás útja helyett, a felejtés útját járjuk. Figyeljük meg kisgyermekeinket. A picik nagyon sok olyan érzékelési készséggel rendelkeznek, amelyekkel mi felnőttek már nem, vagy csak igen kevesen. Sajnos, ezeket bennük is folyamatosan elfojtjuk túlzott gondoskodásunk, aggódásunk vagy tanításaink révén.

Ha van természetfölötti, van természetalatti is? És az vajon mi? Erre én azt felelném, hogy a világ működésének csupán mint anyagi folyamatoknak vélt felfogása, és az erre épülő anyagi-technikai vívmányok, melyek gyakran nélkülözik az ésszerűséget és figyelmen kívül hagyják a szellemi és érzelmi, de még a fizikai hatásokat is a természet különböző szintjein. A tudás almája megromlott a kezünkben.

Én, mint parapszichológus

a betegségeket és problémákat okozó negatív hatások és visszahatások módosítására, avagy feloldására más módszerek mellett egy általam felismert, és a gyakorlat során folyamatosan fejlődött, alakult szellemi módszert alkalmazok. Az általa nyert tapasztalatok más megvilágításba helyezik eddigi ismereteinket. Ez a Tiszta Forrás (TF) módszere, melynek eredményeként eljutunk a kozmikus tiszta forráshoz. A tiszta fény, a bölcs szellem és a tiszta víz, a feltétel nélküli szeretet, vagyis a lélek legtisztább érzelem-forrásához. A hangok, a szavak mint frekvenciák a vízre hatnak, megváltoztatják a víz kristályszerkezetét, és mint érzelem tükröződnek vissza. Így lesz a víz ereje a lélek bölcsessége, mert az egységből kiszakadt, éntudattal rendelkező lélek időhöz és anyaghoz kötött érzelmi tapasztalatok által tanul, fejlődik érzelmileg és szellemileg, míg megtisztulva vissza nem talál forrásához egy magasabb érzelmi és szellemi, azaz tudati szinten. Mindezek hatásai anyagi szinten a fizikai test és a fizikai környezet alakulásában, módosulásában is megmutatkoznak. A módszer makro- és mikro-kozmikus összefüggéseken és az emberi lélek és szellem, gondolat és érzés hatóképességén alapul. Működését a már ismert és a még nem ismert természeti törvények teszik lehetővé.

Az okokat keressük és oldjuk fel, szüntetjük meg. Meggyőződésem, hogy az ok híján az okozat, a betegség vagy probléma „visszarendeződik”, azaz helyreáll a természetes állapot. Sajnos, létezésünk során túl sok okot halmoztunk fel és viseltük ennek kihatásait, ezért a teljes gyógyulás, a tökéletes EGÉSZ-SÉG, a külső és belső EGYSÉG helyreállítása is egy folyamat, ritkán egyszeri és azonnali történés. A folyamat során nem csak tüneteinktől szabadulunk meg, de jobban megismerjük önmagunkat, és nagyobb rálátást nyerünk az összefüggésekre is. Egyidejűleg segítünk mindazoknak, akik kapcsolódnak az adott problémához tértől és időtől függetlenül, és a környezetre is "gyógyító" hatása van.

Ez szellemi szinten tekinthető alkímiai átalakulásnak, szellemi fejlődésnek- átváltozásnak, az anyagi szinten pedig konkrét kémiai-biokémiai átalakulások zajlanak.

 

Az alkímia (alchemia, alchímia) értelmezései

Az Alapismereti kislexikon meghatározása szerint az alkímia: a középkorban kialakult filozófiai irányzat, amely a természet és az ember közti kapcsolatokat, valamint az anyagok kémiai átváltoztathatóságát kutatta. Tudományos és fantasztikus törekvések keveredtek benne.

Az irodalomban és a különféle internetes oldalakon is többféle időbeli eredeteztetés, meghatározás és értelmezés található. Anélkül, hogy mindezt véleményezni akarnám, azt gondolom, hogy a fenti rövid meghatározás lefedi az alkímia lényegét, bár sokkal inkább az ember átváltoztathatóságát kutatta. A szellemi arannyá válást. Az alkímisták az "emberanyagot" akarták szellemi- lelki arannyá transzmutálni. Az anyaggal azt mutatták meg, hogy a nehéz, szürke ólomból is lehetséges könnyű, ragyogó, értékes fémet "varázsolni". Az igazi alkimisták célja nem az irígyek, fösvények gazdagítása volt, hanem a tudatos teremtés lehetőségének megmutatása. Akit csak az anyagi arany érdekelt, az belenyomorodott, belhalt. A tudományos és fantasztikus törekvések mindig, minden kutatásban jelen vannak, hiszen amíg valami nem magyarázható vagy nem bizonyított, addig a fantázia, vagy a fantasztikus jelzőt akasztjuk rá.

 

A parapszichológia módszereivel feltárt problámákat és azok változásait úgy gondolom tekinthetjük egyidejűleg alkímiai átalakulásnak is az ember vonatkozásában. A parapszichológia bár nem zárja ki, de nem igazán keresi a környezeti összefüggéseket. E két fogalom nem zárja ki egymást, sok tekintetben párhuzamot mutat. Ugyanannak egy másfajta megvilágítását, meghatározását, értelmezését, módszerek és lehetőségek többféleségét adja.

Mindkettőre lényegileg alkalmazható a pszichozófia=lélekbölcsesség kifejezés, hiszen a torzulásban is, a változásban is a lélek munkál.

A lélek tart tükröt a szellemnek (az érzelem a gondolkodásnak), melynek hatása megjelenik az anyag megváltozásában, ami tetten érhető az anyagi testben egészség-betegség szinten, illetve környezeti változásokban.

Valójában mindannyian alkimisták vagyunk. Sajnos, legtöbben és legtöbbször nem sárból csinálunk aranyat, hanem aranyból sarat.

A kommunikációban pedig elfelejtjük azt az egyszerű tényt, hogy aki sarat dobál, maga is besározódik.

 

A gondolkodásmódon kell változtatni, és a jövő változhat!

Hiszem, hogy új korszak kezdődik, és nem csak számomra.

 

 

 

Hozzászólás



© Minden jog fenntartva.